Basic Dyes
We are a leading Manufacturer of basic dyes powder, basic blue dyes and powdered basic dyes from Ankleshwar, India.
Basic Dyes Powder
Get Latest Price
Product Details:
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25kg |
| Brand | Anmol Colorants |
| Purity | 98% |
| Usage/Application | Industrial |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Basic Dyes Powder
Get Latest Price
Product Details:
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25kg |
| Brand | Anmol Colorants |
| Purity | 98% |
| Usage/Application | Industrial |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Basic Blue Dyes
Get Latest Price
Product Details:
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25kg |
| Color | Blue |
| Brand | Anmol Colorants |
| Usage/Application | Industrial |
| Purity | 98% |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Powdered Basic Dyes
Get Latest Price
Product Details:
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25kg |
| Brand | Anmol Colorants |
| Usage/Application | Industerial |
| Purity | 90% |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback